Vicon EXTRA 328-332-336-340 maaiers
Gedragen schijvenmaaiers zonder kneuzer met middenophanging met 125° transportpositie. Werkbreedte van 2.80 m. tot 4.00 m. Voor tractoren met een laag vermogen.
Beschrijving
De Vicon EXTRA 300-serie heeft schijvenmaaiers in werkbreedtes van 2,8 tot 4,0 m bij een gewicht van slechts 806-940 kg. Dat betekent dat de maaiers (achtermaaiers zonder kneuzer) passen bij tractoren vanaf slechts 50 pk, waardoor deze serie een aantrekkelijke maaier is voor boeren met kleinere tractoren, die toch aanzienlijke oppervlakten willen maaien. In combinatie met de EXTRA 328F of 332F frontmaaier is een totale werkbreedte mogelijk tot maar liefst 6,8 m.
De Voordelen van de Extra 328 -336 - 340 schijvenmaaiers:
- NonStop Obstakelbeveiliging
- 125° Transportpositie
- Midden ophanging
- 540/1000 aandrijving
- Volledig gelaste EXTRA maaibalk met driehoekige maaischijven.
- Optioneel leverbaar met hydraulische bodemdruk instelling
Functionaliteiten
- De EXTRΔ maaibalk is ontworpen voor minimaal onderhoud en is uiterst geluidsarm.
- Chauffeurs zullen meteen merken hoe stil de maaibalk z'n werk doet - bijzonder geschikt voor lange en drukke werkdagen
- Volledig gelaste maaibalk voor een zeer sterke constructie
- Even aantal paarsgewijze schijven voor betere overlap.
- Maaischijven met drie messen snijden meer.
- Vlakke glijsloffen voor uitstekende maaikwaliteit.
- Ruim voldoende olie voor lagere werktemperatuur.
- Weinig geluid dankzij speciaal afgeronde tandwielen.
- Getordeerde messen voor streeploos maaien onder alle omstandigheden.
De middenophanging zorgt voor een goede gewichtsverdeling van de EXTRA 300, 400 en 600 serie en een gelijkmatige bodemdruk over de gehele werkbreedte, wat resulteert in een perfecte bodemvolging.
De maai-units zijn centraal opgehangen in het midden van het zwaartepunt. Dit concept zorgt voor een constante, snelle en nauwkeurige bodemaanpassing.
Het voordeel is minimale slijtage van de maaibalk, optimale bescherming van de graszode en minder brandstofverbruik.
- Om maximale bescherming te bieden aan de maaibalk, zijn de maaiers uitgerust met de bekende Vicon obstakelbeveiliging.
- Bij het tegenkomen van een obstakel, zorgt de obstakelbeveiliging ervoor dat de maaier naar achteren en omhoog kan uitwijken. Vervolgens komt de machine automatisch weer terug in de originele positie na het passeren van het obstakel.
- De EXTRA 300 en 600 serie worden voor transport verticaal opgeklapt onder een hoek van 125°.
- Het lage zwaartepunt tijdens transport en het gewicht van de maaier dichtbij de trekker, zorgen voor een perfecte gewichtsverdeling, zelfs bij hoge transportsnelheden. Bovendien ligt de maaier helemaal vast op de bok, opgeklapt door de hydraulische cilinder.
- Daarbij is de transporthoogte beperkt, zodat smalle doorgangen of viaducten geen problemen geven.
- Een ander voordeel is dat de hydraulische cilinder tegelijkertijd ook zorgt voor het snel heffen van de maaier op de kopakker.
- De machines zijn standaard flexibel inzetbaar, omdat vanaf fabriek de machines geleverd worden met de mogelijkheid om te maaien met 540 of 1000 tpm.
- Er is geen apart accessoire nodig. Het enige is dat de tandwielkast op bok 180° gedraaid moet worden.
Deze optie maakt het mogelijk om de schijvenmaaier uit te voeren met een bijzondere hydraulische bodemdruk verstelling. Met deze verstelling is het mogelijk om de bodemdruk tijdens het maaien aan te passen naar de omstandigheden. Dit beschermt niet alleen de maaibalk, maar ook de graszode. Daarnaast kan hiermee ook brandstof worden bespaard. De ingestelde waarde is eenvoudig waarneembaar vanuit de trekkercabine.
Optioneel parkeren in transportpositie voor eenvoudige en compacte opslag.
De opslag is eenvoudig en handig, waardoor er een minimum aan ruimte nodig is tijdens de winterstalling.
Technische Specificatie
Technische Specificatie
Brochure downloadenWerkbreedte |
Gewicht |
Benodigd vermogen |
|
EXTRA 328 |
2,80 m |
810 kg |
37/50 kW/pk |
EXTRA 332 |
3,20 m |
840 kg |
40/55 kW/pk |
EXTRA 336 |
3,50 m |
880 kg |
44/60 kW/pk |
EXTRA 340 |
4,00 m |
940 kg |
51/70 kW/pk |